top
logo


Home Apkures sistēmas
Apkures sistēmas PDF Drukāt E-pasts
Autors Administrator   
Piektdiena, 01 maijs 2009 19:42

   

Karstā gaisa vadu sistēma no kamīna.

Mūsdienīgās čuguna kurtuves ar stikla durvīm var apkurināt uzreiz vairākus stāvus vienai mājai. Šādas sistēmas kļuvušas iespējamas pateicoties mūsdienu kamīnu kurtuvju īpašajai konstrukcijai: pie kurtuves pievieno papildus caurules, kas ļauj padot silto gaisu uz blakus telpām. Karstā gaisa vadu tehnoloģija ir šāda: uz kurtuves tiek uzlikts speciāls konvekcijas plūsmu sadalošs apvalks; tajā pašā laikā kurtuves sienas sanāk dubultas. Augšpusē apvalks beidzas ar vairākām īscaurulēm. Uz šīm caurulēm uzliek gofras gaisavadu caurules, beidzas ar ventilācijas restītēm. Aukstais gaiss, iekļūstot starp kurtuves sieniņu un apvalku sasilstot un ceļoties augšup, nonāk  gofras caurulē un tiek iespiests tajā istabā uz kurieni tā ir novirzīta. Ar aizbīdņu palīdzību iespējams regulēt karstā gaisa padevi uz telpu.Lai telpā , kurā atrodas kamīns netērētu gaisu, gaisa padevei uz sadegšanas kameru pievieno īscaurules , pie kurām pievieno gofras caurules no mājas ārpuses. Tādejādi patstāvīgi atjaunojot telpā esošo gaisu. Kamīna kurtuvi iespējams pārvērst jaudīgā siltuma lielgabalā. Tāpēc pievienojot ventilatoru piespiedu atgaisošanai, caur apvalku tiek palielināta siltuma atdeve. Ļaujot nolaist gofru zem grīdas uz apakšējo telpu.Mēs īstenojam karstā gaisa vadu sistēmas no kamīniem uz dažādām mājas telpām pēc visām ugunsdrošības prasībām. Šī tehnoloģija tiešām ļauj īstenot visas mājas apkuri ar vienu kamīnu, un pie reizes ekonomē malku: divas-trīs pagales pietiek uz veselu stundu kurinot ekonomiskajā režīmā. 


 

Sadarbībā ar kompāniju Altenergo piedāvājam kombinētus apkures risinājumus apvienojot centrālapkures kamīnus ar dažādus siltuma avotus vienā sistēmā, tajā skaitā saules kolektorus.

 

 


 

 Kā uzzināt nepieciešamo jaudu kamīnam/krāsniņai, kas nepieciešama Jūsu mājas apsildīšanai.Šis rādītājs ir ļoti individuāls. Ja ņem vidējo, tad uz 10 m2, ja griestu augstums ir 2,5m, Jums būs vajadzīgs 1 kW jaudas.

Kas ir „clean burn”, vai „tīrās sadegšanas” tehnoloģija.Tie ir kamīni ar dubulto sadegšanas sistēmu, kurā dūmgāzes tiek sadedzinātas līdz galam, nevis izmestas caur dūmvadu atmosfērā. Dūmi,tā ir neizmantotā enerģija. 5-30% malkas enerģijas sadegšanas laikā tiek izvadīta caur dūmvadu. Tas noved pie apkārtējās vides piesārņošanas, un samazina kamīna siltuma atdevi.Gāzu sadegšana sākas pie 260 gr.C, un tā ir puse no nepieciešamās aizdegšanās temperatūras parastajās krāsnīs, kuras nav aprīkotas ar dubulto sadegšanas sistēmu. Vidējā efektivitāte paaugstinās līdz 72%. Nesadegušo gāzu un mazo daļiņu daudzums samazinās līdz 90%. Tādejādi „tīrās sadegšanas” sistēma, ļauj ievērojami ekonomēt kurināmo.

Kā notiek „dubultā sadegšana”Gaiss ieplūst kamerā, iepriekš sasilstot gar uzsilušajām kurtuves sienām. Dubultais sadegšanas process sākas sasilušajam gaisam sajaucoties ar pirmās sadegšanas produktiem. Dūmi, kuri nokļūtu atmosfērā sasilst, izdalot papildus enerģiju.

Kurēšanās ilgums malku ieliekot vienu reizi. Tas ir tieši atkarīgs no vairākiem faktoriem. Paši galvenie būtu kurtuves izmērs (jo lielāka kamera, jo vairāk pagales), Jūsu izvēlētais degšanas režīms (maksimāla degšana vai gruzdēšana), un izvēlētā kurināmā kvalitāte. Piemēram, viena „porcija” labi izžāvētas bērza malkas (pagales garums 40-50 cm) ekonomiskajā režīmā var degt līdz 8 stundām. Tādā veidā, ja iekur krāsni vakarā, no rīta Jūs atradīsiet kvēlojošas ogles, un jūsu kamīns vēl izstaros siltumu.

Как узнать необходимую мощность печи/камина для обогрева Вашего дома?
Ответ: Этот показатель очень индивидуален. При его расчете необходимо знать теплопотерю всех видов конструкций дома: стен, дверей, оконных проемов, перекрытий, материалов, из которых сделаны стены, высоту потолков, наружную температуру воздуха и т.п.. Если брать усредненно, то на 10 кв.м. при высоте потолков 2,5м вам потребуется 1кВ мощности.

 Как происходит "вторичный дожиг" отработанных дымовых газов?
Ответ: Воздух поступает в камеру, предварительно разогреваясь при прохождении между нагретыми стенками печи. Процесс вторичного сгорания начинается при смешении разогретого воздуха с продуктами первичного сгорания. Дым, который поступил бы в атмосферу, возгорается, выделяя дополнительное количество тепла.   

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 25 septembris 2013 15:35
 

bottom